انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی فعالیت‌های زیر را در جهت دستیابی به اهدافش انجام می‌دهد:
– کارگاه‌های فشرده‌ی آموزشی
– سخنرانیها
– برنامه های مربیگری
– منابع متعدد اینترنتی
– ایجاد شبکه‌های کاری
– ایجاد شبکه‌های رسمی برای دانشگاهیان، مدیران، فرصت‌ورزان و سرمایه‌گذاران برای برقراری ارتباط حضوری و اینترنتی

انجمن برنامه های آموزشی مختلفی را طراحی و اجرا میکند. این برنامه ها در چهار گروه کلی قرار میگیرند:

۱- سخنرانی‌ها
آیا خارج ازایران ساکن هستید؟ آیا قصد سفر به ایران را دارید؟ آیا مایل هستید دانش و تجارب مدیریتی خود را به هموطنان خود ارايه کنید؟
این کار اکنون به سادگی از طریق برنامه “یک سخنرانی هنگام مسافرت در ایران” قابل انجام است.  کافیست فقط این فرم را پر نمایید، مابقی را ما انجام خواهیم داد. از طریق شبکه وسیع انجمن در دانشکده های مدیریت و صنایع کشور سخنرانی شما دربین مناسب ترین مخاطبان انجام خواهد گرفت.

۲. وبینارها
هدف از برگزاری وبینارهای انجمن انتقال دانش و تجربیات اقتصاددانان، متخصصان مدیریت و سیاست‌گذاری مقیم خارج از کشور به مدیران داخل کشور است. سخنرانی‌ها به صورت هر دو هفته یک بار طراحی شده‌اند و مباحث خرد و کلان را در برمی‌گیرند. در مطالب ارايه شده تاکید بر کاربرد موضوعات مورد نیاز در اداره سازمانهای خصوصی و دولتی میباشد.

علاقه‌مندان باید یک هفته پیش از وبینار مورد نظر خود از طریق سایت انجمن ثبت نام نمایند. خلاصه‌ای از محتوای سخنرانی یک روز قبل از ارائه  برای همه شرکت کنندگان ارسال خواهد شد. به خاطرمحدودیت سرعت اینترنت در ایران فقط صدای سخنران پخش خواهد شد تا افراد شرکت کننده بتوانند در گفتگو و پرسش و پاسخ انتهای وبینار شرکت کنند.

۳- کارگاه‌های آموزشی
انجمن تا به حال کارگاههای آموزشی مختلفی برگزار کرده و در آینده نیز به برگزاری این برنامه ها ادامه میدهد. کارگاههای اصلی انجمن در زیر لیست شده اند:

1- کارگاه مدیریت فرصت ورزی

2- کارگاه مشاوره مدیریت

۴- مربیگری
برنامه های مربیگری از موفقترین روشهای آموزش تواناییهای مدیریتی در بخشهای مختلف میباشد. در این برنامه ها یک مدیر با یک مربی (معمولا مدیری با تجربه یا مشاور مدیریت مطلع) در دوره های کوتاه ولی فشرده به کار با هم میپردازند. روابط نزدیک و غیر رسمی, حل مسایل روزمره، و به اشتراک گذاشتن تجارب بین مربی و مدیر عوامل موفقیت این روشها میباشد. علاوه بر این روابط ناشی از این برنامه ها مدتها پس از پایان برنامه رسمی مربیگری ادامه می یابد.

انجمن در هدفهای میان مدت خود ارایه یک برنامه مربیگری در ایران را در نظر دارد. هدف از این برنامه کمک به آموزش تجربی مدیران جوان و موفق با همراه کردن آنان با مدیران جا افتاده و مجرب از نقاط مختلف دنیا میباشد به طوری که در چند بازه زمانی در سال مربی و مدیر جوان در جلساتی فشرده به همکاری میپردازند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *